Ciekawostki ze świata obrączek ślubnych

Obrączki to rzecz, która kojarzy się od zawsze ze ślubem, symbolizują miłość i wierność do drugiego małżonka. Dawniej obrączka nie różniła się od pierścionka zaręczynowego a przynajmniej nie różniła się znacznie.

Tradycyjne stało się zakładanie obrączki podczas ślubu kościelnego gdy Kościół Katolicki włączył do prawa kanonicznego właśnie taką praktykę. Mężczyźni zaczęli nosić obrączki kilka stuleci później. Ciekawostką może być to, że nakładano im obrączki podczas gdy wyruszali na wojnę. Od zawsze symbolizowała ona mężczyznom pamięć o kobiecie czekającą na niego w domu gdy on musiał iść walczyć za nią i za siebie.

W Polsce obrączki nosi się na palcu prawej ręki, są jednak kraje, gdzie nosi się je na lewej ręce.

Dziś obrączki znacznie różnią się od pierścionka zaręczynowego, stworzone są z wielu różnych materiałów, mniej lub bardziej wytrzymałych. Złoto i platyna są najpopularniejszymi kruszcami, z których wytwarza się te pierścionki. Symbolizują one zaufanie do ukochanej osoby. Na obrączkach jak i pierścionkach można wykorzystać także grawer. Przedstawiamy Wam zdjęcia-inspiracje na obrączki, które zrobił fotograf ślubny. Fotograf ślubny to osoba, która utrwali Wasz dzień na reportażu ślubnym. Gdzie można znale takiego fotografa? W każdym mieście w Polsce, może to być Warszawa, Kraków czy Rzeszów.

fotograf ślubny kraków

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *