Jak przygotować się do ślubu cywilnego?

Po każdych zaręczynach nadchodzi czas do tego aby zacząć planować ślub i wesele. Jeśli nie chcecie brać ślubu kościelnego to idealną opcją dla Was będzie ślub cywilny.

Jakie warunki musicie spełnić? Musicie być oczywiście pełnoletnimi osobami, w żaden sposób nie możecie być spowinowaceni ani spokrewnieni. Jeśli chcecie wziąć ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego to nie możecie być chorzy na żadną chorobę psychiczną oraz niedorozwiniętą umysłowo. Dziewczyny, które osiągnęły 16 rok życia także mogą wziąć ślub cywilny. Zgodę na to wcześniej musi wydać sąd. Istotne jest także to czy decydujecie się na skromny obiad po ślubie czy jednak na wielkie wesele dla masy gości do rana, ponieważ trzeba będzie wcześniej załatwić salę weselną – uzgodnić termin. Po tym wszystkim należy wybrać się do Urzędu Stanu Cywilnego aby zarezerwować termin ślubu. Jeśli planujecie ślub cywilny to mamy nadzieję, że sprawnie pójdzie Wam organizacja całego tego wydarzenia.

fotograf kraków

1 komentarz do “Jak przygotować się do ślubu cywilnego?”

  1. Dajcie jakiś namiar na fotografa, który robi te wspaniałe zdjęcia! :))) Weszłam tu po to żeby poczytać artykuł, jednak przez te zdjęcia nie mogę się skupić. Nie chodzi nawet o fotografie w tym artykule tylko na całej stronie:>>

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *